Τελευταίες Ειδήσεις

Έχασε ιστορική ευκαιρία ο ΠΑΟΚ - Ηττήθηκε 1-2 από Κρασνοντάρ και συνεχίζει στο Europa League

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στην Κράσνονταρ, γνωρίζοντας οδυνηρή ήττα στην Τούμπα με 1-2, χάνοντας μία σπουδαία ευκαιρία να προκριθεί στους ομίλους του Champions League.

Ο δικέφαλος του βορρά θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή του πορεία από τους ομίλους του Europa League.

Η ομάδα του Αμπέλ Φερέιρα φόρτσαρε στο β' ημίχρονο, έκανε φάσεις για να σκοράρει το γκολ που θα του έδινε το προβάδισμα, αλλά σε μια άτυχη στιγμή ο Μιχαηλίδης στο 73' έβαλε ένα απίστευτο αυτογκόλ. Ομως τέσσερα λεπτά μετά ο Ελ Καντουρί με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του. Ωστόσο, η... μοίρα τιμώρησε τον ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση! Στο 78' η Κράσνονταρ είχε δοκάρι και στην επαναφορά ο Καμπελά σε άδεια εστία έκανε το 1-2 που έκοψε τα... πόδια της ελληνικής ομάδας.