Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ο ετήσιος χορός και η κοπή βασιλόπιτας της Φ.Α.Τ.Α
Το κάλεσμα της Αδελφότητας Tζιούρτζιας ήταν για το βράδυ της Παρασκευής 9 Φλεβάρη, στην Ανδρομέδα στα Τρίκαλα. Πλήθος κόσμου γέμισε το κεντρικό νυχτερινό μαγαζί, σε σημείο που πολύς κόσμος έφευγε γιατί δεν έβρισκε να καθίσει. Από τις 10 το βράδυ μέχρι και τις 6 το πρωί κράτησε η μουσική και ο χορός, με τους παρευρισκόμενους να φαίνεται να το ευχαριστήθηκαν και με το παραπάνω. Μια πολύ όμορφη διοργάνωση για μια εξαιρετικά ευχάριστη βραδιά, γεμάτη παραδοσιακά ακούσματα και μεράκια. Την πίτα ευλόγησε ο Πρωτοσύγκελος κ.Αλέξιος Κανίνας, το παρών έδωσαν η βουλευτής Μαρίνα Κοντοτόλη, η Αντιπεριφερειάρχης Χρύσα Ντιντή, ο Αντιδήμαρχος Πύλης κ. Κ.Ουτρας,.οι Αντιδήμαρχοι Μετεώρων Άθ. Καψάλης, Αντ. Παπαναστασίου, Π. Μαγκούρα, Δ. Χύμας, και ο πρόεδρος Καστανιάς Γ.Κόφφας.
Η ορχήστρα της βραδιάς περιλάμβανε τους εξαίρετους μουσικούς:
- Τραγούδι: Φώτης Τράσιας, Παγώνα Αθανασίου, Θοδωρής Μουστάκας
- Κλαρίνο: Κώστας Σμόλικας & Κώστας Αναγνώστου
- Βιολί: Θωμάς Τσιοτίκας
- Πλήκτρα – Ακορντεόν: Νίκος Ζιώγας
- Λαούτο: Χρήστος Κούτσιας
- Κρουστά: Ανδρόνικος Καράκης
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421125992_213585281776583_4155402459647076094_n-1024x576.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421115861_1080308113261178_4180868016088577082_n-1024x576.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421109437_1063586338192658_1997213758487236622_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421135985_24737682202543754_6724314659540546316_n-1024x576.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421043343_836542878230450_6891038411904733220_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421085785_360238660210041_6226922050458578918_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421104206_916708319728340_3001638677661370799_n-1024x576.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421114263_756016849495567_1867358971023705591_n-1024x576.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421059771_801079705165642_8673294228566600856_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/420902663_409534205065824_8963375592358834954_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/420903901_1154371295528812_929460164097260923_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421109665_4460004464224861_2245013311522813753_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421088348_7068208086632744_1442764893771727775_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421010736_1496161034293763_7609165501783699770_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421160464_1113216440124810_6684907464541673697_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/420981873_765972368922893_7914052079102282559_n-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/02/421087024_710490681236347_2899192971976104798_n-1024x768.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.