Τελευταίες Ειδήσεις

Πρωταθλητής Α’ ερασιτεχνικής ο ΑΣ Μετέωρα!!!

Tα Μετέωρα κατέκτησαν τον τίτλο του υπερπρωταθλητη στην Α’ Ερασιτεχνική καθώς μετά από ένα ισορροπημένο παιχνίδι επικράτησαν των μαχητικών Σαραγίων στα πέναλτι.

Έτσι στην συνέχεια θα διεκδικήσουν την άνοδο στην Γ’ Εθνική μέσα από την διαδικασία των μπαράζ.

Το ματς διεξήχθη στην Φήκη με αρκετό κόσμο να παρακολουθεί το ματς.

Προβάδισμα με Τζιαχρήστο τα Σαράγια

<Τα Μετέωρα πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο στα πρώτα λεπτά και στο 5′ απείλησαν με κεφαλια του Θ. Γερεντέ που πέρασε άουτ.

Ωστόσο τα Σαράγια βρήκαν γκολ στην πρώτη οργανωμένη τους επίθεση στο 25′.

Ο Παπαευθυμίου εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά και ο προωθημένο Τζιαχρηστος πρόλαβε την έξοδο του Γκουλιώνη και με κεφαλιά σημείωσε το 1-0.

Ισοφάριση για τα Μετέωρα

Τα Μετέωρα μετά αρχικο μουδιασμα απο το γκολ αρχισαν να αναλαμβάνουν και παλι τα ηνία του αγωνα και στο 37′ σουτ του Θ. Γερεντε απέκρουσε εντυπωσιακά ο Ευαγγέλου.

Στο 39′ μετά απο γύρισμα του Κοτσιλιάνου ο Κοθράς χρησιμοποίησε το χέρι του και ο κ. Λεωνίδας έδειξε το σημείο του πέναλτι.

Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Φορτούνης στο 40′ που ισοφάρισε σε 1-1.

Ισορροπημένο ματς στην επανάληψη

Οι δύο ομάδες στην επανάληψη μπήκαν έχοντας το μυαλό στα νώτα τους με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο.

Στο 56′ τα Μετέωρα πλησίασαν στο γκολ. Ο Θ. Γερεντες εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας, βγήκε απέναντι στον Ευαγγέλου αλλά πριν πλασάρει τον ανέκοψε σωτήρια ο Τζιαχρήστος.

Στο 63′ κεφαλιά του Καραμούζη έφυγε άουτ από εξαιρετική θέση.

Στο 76′ φάουλ του Παπαευθυμίου για τα Σαράγια, η μπάλα περνάει απ’ όλους και καταλήγει αουτ.

Απείλησαν στην εκπνοή δις τα Μετέωρα

Στις καθυστερήσεις της κανονικής διάρκειας ο Παπαδόπουλος των Μετεώρων από πλαγια θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει ενώ αμέσως μετά ο Μοκας δεν μπόρεσε να νικήσει αε τετ α τετ τον Ευαγγέλου!!!!

Τίποτα δεν άλλαξε στην παράταση

Tα δεδομένα δεν άλλαξαν ούτε στην ημίωρη παράταση με μοναδική καλή στιγμή στο 102′  όταν σουτ του Ψαθογιαννάκη έξω από την περιοχή πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ευαγγέλου.

Παπαδόπουλος (Μετέωρα) 4-5

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο κ.Στέλιος Λεωνίδας με βοηθούς τους κ.κ. Μανασής, Μπάλα. 4ος διαιτητής ήταν ο κ. Κωνσταντίνος Λεωνίδας.

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Καλιακούδας, Τζιαχρήστος των Σαραγίων και  Ασημακης, Θ. Γερεντές, Καραμούζης των Μετεώρων.

ΣΑΡΑΓΙΑ (Τέο Λιούλιος): Ευαγγέλου, Μπισλίμ, Σίμος, Σωτηρίου (89′ Τσιρογιάννης), Αλεξόπουλος, Κοθράς (113′ Τσιόβολος), Τζιαχρήστος, Αρκούδας (80′ Μπατατόλης), Παπαευθυμίου (89′ Αναγνώστου), Καλιακούδας (90′ Ράπτης), Μπαλάφας (113′ Ντότας)

ΜΕΤΕΩΡΑ (Νίκος Αγγελάκης): Γκουλιώνης, Ασημάκης, Νταλούκας, Φορτούνης, Γερεντές Γ., Καραμούζης, Κοτσιλιάνος (75′ Γκόβαρης), Κιτσόπουλος (97′ λ.τρ. Λαμπαδάριος), Γερεντές Θ. (68′ Μόκας), Παπαδόπουλος, Ψαθογιαννάκης