Ροταριανός Όμιλος Τρικάλων-Επιτυχής εκδήλωση για τον κορονοϊό
Μια ακόμη επιτυχής εκδήλωση φιλανθρωπικού χαρακτήρα διοργάνωσε ο Ροταριανός Όμιλος Τρικάλων την Πέμπτη 9/7/2020 στον εξωτερικό χώρο του Φρουρίου Τρικάλων κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον των συμμετεχόντων με προσκεκλημένο ομιλητή τον ιατρό κ. Αχιλλέα Οικονόμου – Ψυχίατρο και ψυχοθεραπευτή Και θέμα ενημέρωσης και συζήτησης < Οι ψυχικές επιπτώσεις της επιδημίας του Κορονοιού και στρατηγικές αντιμετώπισης αυτού >. Στην αρχή της εκδήλωσης απηύθυνε σύντομο χαιρετισμό η πρόεδρος του ομίλου κ. Τέση Αποστολίδου – Παπανικολάου όπου αφού παρουσίασε το νέο Δ.Σ. έγινε η παράδοση και παραλαβή ενός αναπηρικού αμαξιδίου προσφορά του Ροταριανού ομίλου Βόλου προς τον όμιλο των Τρικάλων προκειμένου να διατεθεί σε ευπαθή ομάδα της πόλης μας. Ακολούθησε η πολύ ενδιαφέρουσα σημαντική ανάπτυξη της έρευνας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων από τον ομιλητή ιατρό κ. Αχιλλέα Οικονόμου με τα χρήσιμα και ενδιαφέροντα αποτελέσματα αυτής τα οποία και συζητήθηκαν με το πέρας της ομιλίας εκτενώς. Όπως ανέφερε ενδεικτικά από τα αποτελέσματα φαίνεται ότι :
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg6y6aptqNJaJKY0JP6ioU3DwaEdrslFBBElKVd8Z5DZ2n9zvX8yCIYRvxe8bt382eLaMNaSC2tO9-TZ_zrN6HpOIuTZ0nLGi_93oFo1HWA8WSbBdDeKTbdEvi-vboqqhmMwevuAj5gg1P9/s320/2020-07-12+09_07_39-Window.png)
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.