Τιμήθηκε στα Τρίκαλα ο Προστάτης της Ι.Ρ.Α. ~ Απόστολος των Εθνών Παύλος
Με τη δέουσα λαμπρότητα και θρ ησκευτική κατάνυξη η Τοπική Δι οίκηση Τρικάλων (Ι.Ρ.Α.) τέλεσ ε σήμερα, Δευτέρα 29 Ιουνίου, στον Ιερό Ναό Αγ. Νεκταρίου- Τρικάλων, Θεία Λειτουργία μετά Αρτοκλασίας και Υψώματος, στα πλαίσια του εορτασμού του Προστάτη του Ελληνικού Εθνικού Τμήματος της Διεθνούς Ενώσεως Αστυνομικών, Απόστολου των Εθνών Παύλου.
Παρευρέθηκαν, ο Διευθυντής τη ς Δ. Α. Τρικάλων κ. Στέργιος ΝΙΝΤΟΣ ως εκπρόσωπος του κ. Γενικού Περιφερειακού Αστυνομι κού Διευθυντή Θεσσαλίας Ταξιάρχου Αστέριου ΜΑΝΤΖΙΩΚΑ, η εκπρόσωπος της Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων της Περιφέρειας Θεσσαλίας Περιφερειακή Σύμβουλος κ. Δήμητρα ΝΑΤΣΙΝΑ, ο Στρατηγός και π. Βουλευτής Ν. Τρικάλων της Ν.Δ. κ. Ηλίας ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ , οι κ.κ. Διοικητές Υπηρεσιών έδρας ή οι Αναπληρωτές αυτών, Αξιωματικοί της Δ.Α Τρικάλων, συνάδελφοι- μέλη (εν ενεργεία και εν αποστρατεία) και φίλοι/ ες, οι οποίοι μας τίμησαν με τ ην παρουσία τους.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμ ά όλους /ες, όσους/ες, παρευρέ θηκαν στον εορτασμό του Προστάτη μας και ιδιαιτέρως τον συνάδελφο και μέλος μας π. Νικόλαο ΔΑΛΑΓΙΩΡΓΟ για την άμεση και ένθερμη ανταπόκριση του, στην πραγματο ποίηση της Θείας Λειτουργίας προς τιμή του Προστάτου μας, στην Ενορία όπου διακονεί.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!
SERVO PER AMIKECO
( υπηρετώ δια της φιλίας )
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματ έας
ΜΠΕΓΑΣ Αχιλλέας ΔΡΑΓΟΥΤ ΣΟΣ Βασίλειος
Παρευρέθηκαν, ο Διευθυντής τη
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε θερμ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !!!
SERVO PER AMIKECO
( υπηρετώ δια της φιλίας )
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματ
ΜΠΕΓΑΣ Αχιλλέας ΔΡΑΓΟΥΤ
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.