Ο.Λ.Κ.- ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΓΕΡΜΑΝΩΝ ΑΝΑΡΡΙΧΗΤΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑ
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης έγινε, υψηλού τεχνικού επιπέδου, αναρρίχηση , από κοινού , σε βράχους των Μετεώρων, ορεινή πεζοπορία, διάρκειας 4 ωρών, στην περιοχή της Καλομοίρας και επισκέψεις σε μνημεία πολιτισμού της περιοχής του Δήμου Μετεώρων. Έγινε συνάντηση με τον νεοεκλεγέντα δήμαρχο κ. Θοδωρή Αλέκο .
Η δε αντιδήμαρχος πολιτισμού και παιδείας κ. Μπαντέκα- Νάνη δέχτηκε επίσημα την αποστολή στο δημαρχείο.
Σημαντικό ρόλο, στην υποδοχή και στη φιλοξενία των γερμανών, έπαιξε ο Σύλλογος Αδελφοποιημένων πόλεων Καλαμπάκας , που είχε άψογη συνεργασία με την Ορειβατική Λέσχη.
Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους συνέβαλλαν, με οποιοδήποτε τρόπο, στην επιτυχία αυτού του εγχειρήματος και περιμένουμε τη συνέχειά του.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.