Αποχώρησε η αντιπολίτευση από το ΔΣ που ενέκρινε το πρόγραμμα του "Μετέωρα Τέχνης 2019"
Με την αποχώρηση των συμβούλων της αντιπολίτευσης από την συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Μετεώρων σημαδεύτηκε η πρώτη σύγκλιση του σώματος μετά τις εκλογές του Μαΐου.
Ειδικότερα από την συνεδρίαση αποχώρησαν οι σύμβουλοι της μείζονος αντιπολίτευσης και ο ανεξάρτητος Σύμβουλος κ. Τούλας.
Σημειώνεται ότι ο κ. Λυπας πριν ξεκινήσει η συνεδρίαση ανακοίνωσε την αποχώρηση της ομάδας Σακελλαρίου λέγοντας ότι δεν μπορούν να γίνουν συνεδριάσεις για λήψη αποφάσεων επί σημαντικών θεμάτων μέχρι να αναλάβει καθήκοντα η νέα Δημοτική Αρχή για να εισπράξει την απάντηση του κ. Σινάνη ότι Δήμος έχει συνέχεια και επείγουν θέματα για το καλό των πολιτών.
Κατόπιν αυτού η συνεδρίαση συνεχίστηκε με τους παριστάμενους συμβούλους.
Ειδικότερα από την συνεδρίαση αποχώρησαν οι σύμβουλοι της μείζονος αντιπολίτευσης και ο ανεξάρτητος Σύμβουλος κ. Τούλας.
Σημειώνεται ότι ο κ. Λυπας πριν ξεκινήσει η συνεδρίαση ανακοίνωσε την αποχώρηση της ομάδας Σακελλαρίου λέγοντας ότι δεν μπορούν να γίνουν συνεδριάσεις για λήψη αποφάσεων επί σημαντικών θεμάτων μέχρι να αναλάβει καθήκοντα η νέα Δημοτική Αρχή για να εισπράξει την απάντηση του κ. Σινάνη ότι Δήμος έχει συνέχεια και επείγουν θέματα για το καλό των πολιτών.
Κατόπιν αυτού η συνεδρίαση συνεχίστηκε με τους παριστάμενους συμβούλους.
Δεν υπάρχουν σχόλια
Σημείωση: Μόνο ένα μέλος αυτού του ιστολογίου μπορεί να αναρτήσει σχόλιο.